SZÁMOLJA KI KALKULÁTORUNK SEGÍTSÉGÉVEL, HOGY AZ ÖN HÁZÁRA HÁNY CM
HŐSZIGETELÉSSEL A LEGHATÉKONYABB AZ ENERGIAMEGTAKARÍTÁS.
SZÁMOLJA KI KALKULÁTORUNK SEGÍTSÉGÉVEL, HOGY AZ ÖN HÁZÁRA HÁNY CM HŐSZIGETELÉSSEL A LEGHATÉKONYABB AZ ENERGIAMEGTAKARÍTÁS.
7x
Egy év alatt az áram ára több mint ötszörösére, a gáz ára hétszeresére emelkedett, és a drágulás tovább folytatódik.
2x
A hazai lakásállomány átlagos energiateljesítménye (FF), azaz legalább kétszer annyi energiát fogyasztanak, mint egy korszerű épület.
KNE
A 2024. június 30-tól a használatbavételi engedélyt kérő minimum 300 m²-es épületeknek, továbbá a közeljövőben már az ennél kisebb lakóépületeknek is meg kell felelniük a BB energetikai követelményeinek, ezek a KNE – Közel Nulla Energiaigényű épületek.
A Közel Nulla Energiaigényű szint teljesíthető emelt szintű gépészeti rendszerek alkalmazásával, mely sok eseteben jelentős többletköltséggel járhat, illetve választhatjuk azt a megoldást is, hogy a hőszigetelés növelésével lecsökkentjük az épület energiafogyasztását, mely lényegesen költséghatékonyabb megoldáshoz vezet, és környezetvédelmi szempontból is kedvezőbb.
Az energia akár 50%-a elszökik a házak alábbi területein:
Az elszálló energiaárak és a környezettudatos vásárlói igények miatt vastagabb és hatékonyabb hőszigetelésre van szükség a külső falakon. A grafitadalék előnyeit régóta ismerjük a homlokzati hőszigetelések esetében, de napjainkban már a lábazaton sem kell nélkülöznünk.
A tetőhőszigetelés korszerűsítését két oldalról végezhetjük. Ideális esetben a külső hőhatás felől történik a hőszigetelés, így az átalakításoknál is érdemes ezt az elvet érvényesíteni. Alkalmazhatjuk minden tetőnél, ahol nem szeretnék a belső lakóteret megbontani, illetve értékes helyet elvenni a szarufák alatti plusz hőszigeteléssel.
A padlástér akár lakótér, akár nem, hőszigetelése elengedhetetlenül fontos, hiszen a födémen keresztül akár 20% is lehet a hőveszteség. Szerencsére hőszigetelése nem igényel különleges szaktudást és szerszámokat, tehát házilag is elkészíthető.
Számos épületszerkezetünknél felmerülő probléma a helyhiány, azaz a rétegrendi kialakításban nem áll rendelkezésre elegendő vastagság a hőszigetelés számára. A padló tipikusan ilyen terület, de ma már erre is megvan a legoptimálisabb megoldás. Kedvezőbb hőszigetelő képességgel bíró anyagok használatával elkerülhető a szerkezeti kialakítás áttervezése, mely többletköltséggel és sokszor kellemetlen, hátrányos kompromisszumokkal jár.
Hazánk hőtechnikai követelményeit a 7/2006. (Tárca nélküli Miniszteri) TNM rendelet szabályozza. Jelenleg még a rendelet költségoptimalizált szintje van érvényben, azonban – többszöri módosítást követően – 2024.06.30. után már a közel nulla energiaigényű (KNE) épületekre vonatkozó követelményeket kell betartani. A KNE épületek esetében az energiaigénynél 25%-os megújuló részarányt kellene teljesíteni, azonban – amennyiben épületünknél a gazdasági, műszaki feltételek nem adottak – a rendelet módosítása lehetőséget ad arra, hogy az épület energiaigényének csökkentésével, érjük el a kívánt célt. Erre kiváló megoldást jelent a jól megtervezett és szakszerűen kivitelezett hőszigetelés.
Passzívháznak nevezzük azt az épületet, amely rendkívül alacsony energiafogyasztás mellett kellemes komfortérzetet biztosít, fűtési igénye minimálisnak nevezhető. Lényege a hőveszteségek minimalizálása, és a belső – emberek, világítás, háztartási és technológiai berendezések hőleadásából származó hőnyereséget maximalizálja. Az első passzívház 1990-ben épült a németországi Darmstadtban. Csak azok az épületek nevezhetők passzívháznak, melyek megfelelnek a darmstadti Passzívház Intézet (Passivhaus Institut) hivatalos minősítési rendszerének.
Copyright © 2002-2023 Bachl Hőszigetelőanyag-gyártó Kft. | Minden jog fenntartva.